ŚRODKI MYJĄCE DO WANNY SPA (JACUZZI) 0

Wanna spa jest urządzeniem, które ma nam zapewnić świetny relaks i wypoczynek. Niewątpliwie nam je oferuje, ale wymaga także starannej obsługi. Poza czynnościami związanymi z pielęgnacją wody takimi jak: dezynfekcja i regulacja pH musimy także zadbać o czystość urządzenia, obiegu wody i systemu filtracji. Poniżej opiszemy środki, które do tego służą i i poprawne ich zastosowanie.

1. Mycie wanny spa

Po pewnym czasie niecka wanny ulega zabrudzeniu. Pojawia się osad wapienny, tłuszcz i inne zanieczyszczenia trudne do usunięcia. Po zrzuceniu wody nieckę wanny należy wtedy solidnie umyć. Służą do tego środki HTH Spa Czyszczący, lub Surface Cleaner. Obydwa produkty poradzą sobie z tymi zanieczyszczeniami. Surface Cleaner dodatkowo myje osad na linii wody. Pamiętajmy o bardzo dokładnym spłukaniu wanny bieżącą wodą po zakończeniu prac.

2. Mycie linii wody

W trakcie użytkowania jacuzzi na wysokości linii wody pojawia się nieestetyczny osad. Tłuszcz, olejki, osady wapienne powodują powstawanie tego zanieczyszczenia. Łatwo sobie z nim poradzimy używając Surface Cleaner. Produkty można używać w trakcie eksploatacji wanny. Niewielką ilość środka bierzemy na gąbke lub szmatkę i przecieramy zanieczyszczoną linię wody. Warto wcześniej choć trochę obniżyć poziom wody w celu lepszego dostępu do osadu. Następnie naniesiony środek spłukujemy wodą z wanny.

 

3. Czyszczenie filtra jacuzzi.

Proces filtracji jest bardzo ważnym elementem uzdatniania wody w jacuzzi. Filtr ma za zadanie wychwytywać wszelkie unoszące się w wodzie zanieczyszczenia. Zabrudzony wkład filtracyjny blokuje przepływ wody w jacuzzi, a woda staje się mętna. Filtr powinno się umyć minimum raz na 4 tygodnie. W przypadku częstego użytkowania wanny myjemy go częściej.

Po wyjęciu filtra należy go umyć z większych zanieczyszczeń bieżącą wodą pod ciśnieniem. Samą wodą filtra dokładnie nie umyjemy. Dlatego należy użyć środka HTH Spa Czyszczący Filtr lub Filter Cleaner.

W przypadku środka Filter Cleaner saszetkę z produktem rozpuszczamy w wiadrze z wodą.Jeśli filtr jest duży rozpuszczamy dwie saszetki. W tak przygotowanym roztworze zanurzamy filtr na około 5 godzin obracając go co jakiś czas. Po wyjęciu dokładnie spłukujemy wodą pod ciśnieniem i pozostawiamy filtr do wysuszenia.

Preparat HTH Spa Czyszczący Filtr stosujemy analogicznie jak powyższy. Przygotowujemy roztwór, 0,5 litra środka na 5 litrów wody. zanurzamy filtr na kilka godzin, obracając go od czasu do czasu. Na koniec spłukujemy pod bieżącą wodą.

4. Mycie i dezynfekcja obiegu (orurowania) wanny spa (jacuzzi).

Ponieważ woda w Spa krąży w obiegu zamkniętym zanieczyszczenia i bakterie osiadają także w orurowaniu wanny i dyszach. Dotarcie do tych miejsc bezpośrednio nie jest możliwe, ale jest preparat specjalnie przeznaczony do tego celu. Pipewor Cleaner stosujemy bezpośrednio przed zrzuceniem wody z jacuzzi. Przy wannie o pojemności 1000 litrów wody stosujemy 200g produktu. Najlepiej środek rozpuścić w wiadrze z wodą. Następnie roztwór wlewamy do pracującej wanny i pozostawiamy włączoną pompę na około 5 minut. Potem pompę wyłączamy i pozostawiamy wannę na około 1 godzinę. Po godzinie jeszcze raz na krótko włączamy wannę. Obieg wanny został oczyszczony, należy teraz wypuścić wodę z jacuzzi. Następnie możemy umyć nieckę wanny wspomnianymi wyżej środka HTH Spa Czyszczący lub Surface Cleaner.

 

Stosowanie powyższych produktów znacząco poprawi jakość naszego wypoczynku w wannie i przyczyni się do zadowolenia z użytkowania

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl