MASZ PYTANIA ?
Potrzebujesz więcej informacji
na temat produktu ?
Skontaktuj się z nami !
608 165 724
poniedziałek-sobota
godz. 8.00-18.00
Chemia do basenu, którą oferujemy zapewnia profesjonalną pielęgnację wody w basenach ogrodowych.
Środki zapewniają wysoką skuteczność. Jednocześnie są przystępne cenowo i wydajne.
W razie wątpliwości odnośnie dobrania odpowiednich produktów chętnie pomożemy. Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
Polecamy preparaty chlorowe w postaci tabletek lub granulatu, a także środki do dezynfekcji metodą tlenową. Kolejna grupa produktów to środki do basenu regulujące pH wody. Ponadto proponujemy chemię zapobiegające rozwojowi glonów, oraz koagulanty odpowiedzialne za poprawę filtracji wody i jej krystalizację.
Jak stosować chemię do basenu
Najważniejszym elementem prawidłowej pielęgnacji wody jest dezynfekcja. Stosujemy środki oparte na chlorze lub tlenie. Kolejna niezbędna czynność to regulacja pH wody w basenie. Tutaj będziemy potrzebować tester, którym określimy jakie pH ma woda. Działania prewencyjne w celu ochrony wody przed rozmnożeniem się glonów to dodanie środka przeciw glonowego. W przypadku basenów z filtrem piaskowym stosujemy też koagulant, który zapewni nam krystaliczną wodę.
Dezynfekcja wody w basenie
W celu ochrony wody przed bakteriami, grzybami, wirusami, a także glonami stosujemy środek dezynfekcyjny. Najskuteczniejszy jest chlor. Dostępny jest w tabletkach 20 gramowych i 200 gramowych. Tabletki 20g zapewniają uzdatnienie około 2m3 2 tysiące litrów) wody. Większe 200 gr oczyszczają 20m3 (dwadzieścia tysięcy litrów) wody.
Są też dostępne tabletki multi (Aqua Chlor Multi), które poza chlorem zawierają dodatki w postaci preparatu antyglonowego, koagulantu i regulatora pH.
Należy pamiętać, aby wszystkie powyższe tabletki umieszczać w specjalnie do tego przeznaczonym miejscu w basenie lub włożyć do pływającego dozownika, również dostępnego w naszej ofercie. Nigdy nie wrzucamy chemii w postaci tabletek na dno basenu. Może to spowodować odbarwienie i uszkodzenie materiału, którym pokryty jest basen.
Mamy także chlor szokowy w granulacie. Bardzo dobry produkt stosowany interwencyjnie. Jeśli jakość wody ulega pogorszeniu, woda staje się mętna, zielenieje pomimo stosowania tabletek dozujemy chlor szok w granulacie. Nie wsypujemy go bezpośrednio do basenu, tylko przygotowujemy roztwór w plastikowym, czystym naczyniu, najlepiej w letniej wodzie. I tak przygotowany roztwór rozlewamy na powierzchni basenu. Używać przy włączonej filtracji, najlepiej na noc gdy nie ma kąpiących się , ponieważ stężenie chloru może być zbyt wysokie. Chemię do basenu w postaci chloru szokowego warto też stosować na początku sezonu, po wlaniu świeżej wody. Potem przechodzimy na tabletki chlorowe stosowane na co dzień.
Regulacja pH
Kolejny bardzo ważny element pielęgnacji wody w basenie to ustalenie prawidłowego pH wody. Dzięki wyregulowaniu pH środek dezyfekcyjny działa znacznie skuteczniej, a woda staje się “przyjaźniejsza” dla naszej skóry. Prawidłowy współczynnik Ph zawiera się między 7,0 a 7,4.
Dysponujemy granulatami do podwyższania pH jak i obniżania.
Po co chemia basenowa do koagulacji wody?
Jak wiemy, poza chemią ważna jest filtracja wody. Aby filtr wyłapywał drobne zanieczyszczenie i osiadały one w filtrze bez możliwości powrotu do basenu stosujmy koagulanty. Środek zbija drobne zanieczyszczenia w większe cząstki, co ułatwia ich zatrzymanie w filtrze. Ważny, element pielęgnacji wody, często zaniedbywany, mający duży wpływ na efekt krystalicznej wody.
Chemia do basenu zapobiegająca glonom.
Częstym problemem występującym w basenie jest zielenienie wody. Wynika ono z pojawienia się dużej ilości glonów. Wprawdzie chlor ma działanie glonobójcze jednak czasem jego skuteczność jest niewystarczająca. Dlatego należy używać prewencyjnie środków zapobiegających rozwojowi glonów w basenie. Do tego służą preparaty typu Algen. Dozujemy do świeżo nalanej wody, a potem systematycznie, co tydzień uzupełniamy dawkę według instrukcji.
Preparaty wykazują długotrwałe działanie, nie wywołują piany i maja wysoką zawartość substancji biologicznie aktywnej.