Chlor do basenu to najskuteczniejsza i polecana metoda dezynfekcji wody w basenach. Znajdziemy tu chlor w postaci tabletki do basenu a także granulatu.

Pamiętajmy, że tabletek nie należy wrzucać bezpośrednio do basenu. Umieszczamy je w skimerze lub w pływających dozownikach, również dostępnych w naszej ofercie.
Ponadto dostępny jest chlor szokowy w granulacie, skuteczny środek interwencyjny przy pogarszającej się jakości wody.

Chlor do basenu

AQUA CHLOR MULTI 20g AQUA CHLOR MULTI 20g
Producent: bassau
Cena:

49,90 zł

zobacz więcej
AQUA CHLOR MULTI 200g AQUA CHLOR MULTI 200g
Producent: bassau
Cena:

46,00 zł

zobacz więcej
CHLOR SZOK GRANULAT CHLOR SZOK GRANULAT
Producent: bassau
Cena:

39,50 zł

zobacz więcej
CHLOR TAB 20g CHLOR TAB 20g
Producent: bassau
Cena:

47,90 zł

zobacz więcej
USUWANIE CHLORU-ANTYCHLOR USUWANIE CHLORU-ANTYCHLOR
Producent: bassau
Cena:

26,50 zł

zobacz więcej

Jaki chlor do basenu 

Dysponujemy chlorem w postaci tabletek a także granulatu. Tabletki należy umieszczać w specjalnie do tego przeznaczonym miejscu w osprzęcie basenu lub w adresowanym do tego pływającym dozowniku. Granulat przed podaniem do basenu należy rozpuścić w wodzie i tak przygotowany roztwór można aplikować do wody w basenie. 

Regularne dozowanie chloru pozwoli cieszyć się wodą wolną od bakterii, grzybów i wirusów. Zapobiega także rozwojowi glonów w basenie, który objawia się zazieleniem wody. 

Produkty dostępne są w różnych opakowaniach i są skuteczne a także wydajne.

Jakie tabletki do basenu 

Posiadamy dwie wielkości tabletek. Tabletki 200 gramowe są przeznaczone do basenów o pojemności minimum 20 m3 wody. Tabletki 20 gramowe do mniejszych objętościowo. 

Należy zadbać o to środek dezynfekujący znajdował się w wodzie stale. Po rozpuszczeniu tabletki, niezwłocznie dozujemy kolejną. 

Chlor szokowy w granulacie 

Kolejny rodzaj chloru to chlor szokowy   

Chlorowanie szokowe jest jednym z ważniejszych elementów prawidłowej pielęgnacji wody w basenach kąpielowych. Środki dezynfekujące w postaci preparatów chlorowych, tlenowych lub opartych na bromie mają za zadanie zwalczać bakterie, wirusy i grzyby namnażające się w wodzie. Do pewnego momentu robią to skutecznie. Z czasem jednak bakterię mogą się uodpornić na środek dezynfekcyjny. Dlatego tak ważne jest przechlorowanie wody w basenie w celu ich usunięcia. 

Kolejny powodem stosowania chloru szokowego jest konieczność usuwania chloramin. Są to związki, które odpowiadają za intensywny zapach chloru i podrażnienie oczu. Prawidłowe zadysponowanie chloru szokowego prowadzi do utlenienia się tych związków. 

Następnym efektem przechorowania jest skuteczna walka z glonami. Wielu użytkowników sądzi, że przy zielonej wodzie w basenie należy użyć środka glonobójczego i problem zniknie. Jednak preparaty glonobójcze mają głównie działanie prewencyjne, zapobiegające namnażaniu się glonów. Przy intensywnym występowaniu alg w basenie są niewystarczające. W takim przypadku chlorowanie szokowe jest najskuteczniejszą metodą walki z glonami. 

Przechlorowanie warto przeprowadzić przynajmniej raz, dwa razy w miesiącu. Wstrzymujemy dozowanie środka dezynfekcyjnego stosowanego na co dzień, regulujemy pH wody w zakresie 7,2-7,4 i podajemy chlor szokowy. Ilości środka, jakie należy użyć, są podane w instrukcji dozowania. Najlepiej rozpuścić granulat w czystym naczyniu z letnią wodą i tak przygotowany roztwór rozlać w basenie.Pamiętamy, że w czasie procesu przechlorowania wody nie korzystamy z basenu, ponieważ stężenie chloru jest zbyt wysokie. Chwilowe zmętnienie wody podczas tego procesu jest jak najbardziej naturalne. Po intensywnym filtrowaniu woda stanie się krystalicznie czysta i wolna od bakterii. Po zakończeniu chlorowania szokowego powracamy do tabletek stosowanych na co dzień. 

Tabletki chlorowe multifunkcyjne 

Kolejne preparaty chlorowe dostępne w naszej ofercie to tabletki multifunkcyjne AQUA CHLOR MULTI. Uniwersalne rozwiązanie mające na celu ograniczenie stosowania równolegle z chlorem innych preparatów. Tabletka poza aktywnym chlorem, którego zawartość wynosi 90 procent posiada środek glonobójczy, koagulant, oraz stabilizator pH. 

Dodatek glonobójczy blokuje powstawanie nowych glonów.  
Koagulant sprawia, że bardzo drobne zanieczyszczenia zbijają się w większe “kłaczki” co ułatwia wychwycenie zanieczyszczeń przez system filtracyjny. Woda się krystaliczna. Stabilizator pH zapobiega dużym i nagłym wahaniom pH wody w basenie. 

Tabletki dostępne są w opakowaniach 1 lub 5 kg, a ich wielkośc to 20gram lub 200gram. Tabletka 20 –gramowa wystarczy na uzdatnienie 2m3 (dwa tysiące litrów) wody , a 200-gramowa na 20m3 (dwadzieścia tysięcy litrów wody). 

 

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl