Kontakt

  MASZ PYTANIA ?

Potrzebujesz więcej informacji
na temat
produktu ?

Skontaktuj się z nami !

    608 165 724

codziennie 8.00-20.00

 

 info@chemiaspa.pl

 

 

Rozpoczęcie sezonu basenowego 0
Rozpoczęcie sezonu basenowego

Rozpoczynamy sezon z basenem kąpielowym

Wraz z pierwszymi promieniami wiosennego słońca przypominamy sobie o basenie. Poniżej kilka porad, które ułatwią wiosenny rozruch.

  1. Po wypuszczeniu „starej” wody przystępujemy do mycia basenu. Ważne aby czynności związane z myciem rozpocząć jak najszybciej, jeszcze w mokrym basenie. Zanieczyszczenia nie są jeszcze zaschnięte co zdecydowanie ułatwia ich usunięcie. Bardzo dobrze sprawdza się środek HTH Czyszczący Linię Wody. Środek ma podwójne działanie, rozpuszcza tłuste osady i eliminuje osad kamienny. Następnie należy dokładnie spłukać ściany i dno wodą.

  2. Kolejny krok to sprawdzenie i oczyszczenie urządzeń filtrujących. Sprawdzamy także jaki jest stan złoża filtrującego/piasku/. Zaleca się wymianę złoża co 3 lata.

  3. W celu zminimalizowania późniejszych problemów związanych z glonami warto spryskać ściany i dno Koncentratem Glonobójczym HTH rozcieńczonym 1/10. Należy zwrócić szczególną uwagę na elementy takie jak skimmery, rynna, spust denny, połączenia folii i fugi. Pozostawiamy na około godzinę przed napełnieniem basenu.

  4. Po wykonaniu tych czynności możemy nalać świeżą wodę i przystąpić do jej uzdatniania. Najpierw regulujemy pH wody w basenie. Jest to  ważna czynność. Prawidłowe pH wody powoduje znaczną poprawę skuteczności działania środka dezynfekującego wodę, a woda staje się  przyjemniejsza dla naszej skóry. Optymalne wartości to 7,2-7,4. Następnie przeprowadzamy chlorowanie szokowe. Chlor szokowy szybko podnosi stężenie chloru w basenie i sprawnie usuwa wszelkie bakterie i wirusy, które zdążyły się pojawić w świeżo nalanej wodzie. Stosujemy zgodnie z zaleceniami producenta. Po kilku dniach przechodzimy na środki przeznaczone do stałej dezynfekcji i rozpoczynamy sezon basenowy.
 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl