CHEMIA DO WANNY SPA BAYROL - SpaTime 0
CHEMIA DO WANNY SPA BAYROL - SpaTime

Wprowadziliśmy do naszej oferty nową linię środków do wanien spa. Są to produkty renomowanej niemieckiej firmy Bayrol, o nazwie SpaTime. Preparaty są dedykowane dla wanien spa /jacuzzi/ w obiektach prywatnych. W związku z tym, że dezynfekcja jest wspierana przez aktywny tlen środki są polecane szczególnie dla osób nie tolerujących preparatów chlorowych i poszukujących alternatywnego sposobu uzdatniania wody w jacuzzi. Również rodzice małych dzieci często stosują ten sposób pielęgnacji wody. Poza tlenem jest tu bogata oferta innych produktów ułatwiających użytkownikowi korzystanie z jacuzzi.

Twoja wanna spa (jacuzzi) to miejsce relaksu i dobrego samopoczucia. Dlatego jest szczególnie ważne jest, aby woda była  czysta, wolna od bakterii, wirusów i glonów. Prezentując poniższe instrukcje chcemy pokazać, że pielęgnacja wody w Spa może być łatwa i nie zajmuje dużo czasu. Są jednak potrzebne do tego specjalne produkty. Seria SpaTime oferuje wymagającemu właścicielowi spa idealnie dopasowane środki.

1.Reguluj pH wody

Prawidłowa wartość PH to podstawa niezawodnej dezynfekcji. Produkty do pielęgnacji działają  idealnie tylko wtedy, gdy poziomy pH są prawidłowe, co oznacza, że woda nie jest szkodliwa dla skóry włosów lub oczu.
Idealna wartość pH wynosi od 7,0 do 7,6.

Zbyt niskie pH (poniżej 7,0)       

 • obniżenie skuteczności dezynfekcji
 • korozja metali
 • podrażnienie naszej skóry i oczu
 • intensywny, nieprzyjemny zapach

Zbyt wysokie pH (powyżej 7,6)   

 • zmniejszona skuteczność dezynfekcji
 • podrażnienie skóry i oczu
 • tworzenie się osadu wapiennego ( kamienia)
 • zabarwienie filtra                        

Na wartość pH mają wpływ różne czynniki. Na przykład zwiększa się, gdy jest dodana świeża woda. Zwiększenie temperatury wody lub użycie dysz hydromasażu  także zmienia wartość pH. Sprawdź wartość pH co najmniej dwa razy w tygodniu i jeśli to konieczne, podnieś poziom za pomocą pH-Plus lub obniż za pomocą pH-minus.

 

2.Zapewnij regularną dezynfekcję wody.

Aby chronić swoje zdrowie, należy regularnie dezynfekować wodę. Jest to szczególnie ważne w jacuzzi (wannie spa). Wysoka temperatura i hydromasaż stanowią idealną pożywkę dla bakterii. Aby temu zapobiec w wodzie musi być wystarczająca ilość środka dezynfekującego przez cały czas funkcjonowania wanny spa.

Potrzebne będą dwa produkty; ACTIVE OXYGEN GRANULES i ACTIVE OXYGEN ACTIVATOR.

Aktywne granulki tlenu (Active Oxygen Granules) dezynfekują wodę spa w delikatny sposób.

Ta metoda leczenia sprawi, że Twoja woda stanie się bardziej naturalna i przyjemna. Środek jest bezwonny, delikatny dla skóry i włosów.

Aby zwiększyć efektywność granulek tlenu , użyj koniecznie aktywatora tlenu ( Active Oxygen Activator ). Środek poza zwiększeniem efektywności dezynfekcji tlenem ma działanie glonobójcze.

Co powinieneś zrobić?

 • Przed każdą sesją kąpieli dodaj 10g Aktywne granulki tlenu na 1m³ (1000 litrów) wody. Pozwól by pompa obiegowa pracowała przez ok. 10 minut, a następnie sprawdź  paskami testującymi czy idealna wartość tlenu 5-8 mg /L została osiągnięta. Jeśli nie podaj jeszcze jedną dawkę.
 • Po osiągnięciu prawidłowego poziomu tlenu dodaj 20ml Aktywatora Tlenu. Jedna dawka na tydzień jest wystarczająca.

Do badania parametrów wody w zakresie pH i poziomu tlenu potrzebne będą paski testujące TESTER SPA. Za ich pomocą z łatwością sprawdzimy powyższe parametry. Pomiaru dokonuje się przez zanurzenie paska w wodzie na kilka sekund a następnie porównanie uzyskanego koloru paska z wzorcem.

3. Filtracja

Każde spa jest wyposażone w filtr.

W pełni funkcjonalny filtr pomaga utrzymać czystość wody poprzez zatrzymywanie zanieczyszczeń. Jeśli jednak filtr nie jest systematycznie czyszczony jego działanie będzie niewydajne. . Konsekwencją tego jest słaba jakość wody i zwiększona zużycie środków dezynfekcyjnych. Zalecamy wyczyszczenie filtra co najmniej co cztery tygodnie.

Co powinieneś zrobić?

 • Wyjmij wkład filtra ze spa i usuń wszelkie duże cząstki brudu pod bieżącą wodą.
 • Rozpuścić pełną zawartość jednej saszetki Filtr Cleaner w połowie  10 litrowego wiadra z wodą.
 • Umieść wkład w roztworze czyszczącym.
 • Obracaj go kilka razy w odstępach czasu i w zależności od stopnia zabrudzenia. Wyjmij go z roztworu po ok. 5 godzin.
 • Następnie opłucz wkład ponownie i pozostaw go do wyschnięcia przed włożeniem go.

Aby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność filtra i sprawić by wodą była krystaliczna dodaj Clarifier .Ten produkt sprawia, że najmniejsze cząstki brudu, które unoszą się w wodzie i zwykle nie są zatrzymywane przez filtr łączą się w większe cząstki i osiadają na filtrze.

4. Mycie i dezynfekcja orurowania jacuzzi.

W trakcie użytkowania spa w obiegu wody w orurowaniu tworzą się osady i zanieczyszczenia trudne do usunięcia ze względu na brak dostępności. Świetnie sprawdzi się tu PIPEWORK CLEANER.  Stosujemy go przed wypuszczeniem wody w wanny. Przygotowany roztwór wlewamy do pracujące wanny. Po 5 minutach wanne spa wyłączamy. Odczekujemy godzinę i ponownie włączamy wannę na krótki czas. Potem wypuszczamy wodę z urządzenia. W efekcie mamy doskonale oczyszczoną instalację obiegu wody w wannie.

Wszystkie wspomniane produkty prezentujemy w kategorii Chemia do wanny spa Bayrol.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl