Kontakt

  MASZ PYTANIA ?

Potrzebujesz więcej informacji
na temat
produktu ?

Skontaktuj się z nami !

    608 165 724

codziennie 8.00-20.00

 

 info@chemiaspa.pl

 

 

Chlorowanie szokowe wody w basenie i wannie spa 2
Chlorowanie szokowe wody w basenie i wannie spa

Chlorowanie szokowe jest jednym z ważniejszych elementów prawidłowej pielęgnacji wody w basenach kąpielowych, a także w wannach typu jacuzzi. Środki dezynfekujące w postaci preparatów chlorowych, tlenowych lub opartych na bromie mają za zadanie zwalczać bakterie, wirusy i grzyby namnażające się w wodzie. Do pewnego momentu robią to skutecznie. Z czasem jednak bakterię mogą się uodpornić na środek dezynfekcyjny. Dlatego tak ważne jest przechlorowanie wody w basenie w celu ich usunięcia.

Kolejny powodem stosowania chloru szokowego jest konieczność usuwania chloramin. Są to związki, które odpowiadają za intensywny zapach chloru i podrażnienie oczu. Prawidłowe zadysponowanie chloru szokowego prowadzi do utlenienia się tych związków.

Następnym efektem przechorowania jest skuteczna walka z glonami. Wielu użytkowników sądzi, że przy zielonej wodzie w basenie należy użyć środka glonobójczego i problem zniknie. Jednak preparaty glonobójcze mają głównie działanie prewencyjne, zapobiegające namnażaniu się glonów. Przy intensywnym występowaniu alg w basenie są niewystarczające. W takim przypadku chlorowanie szokowe jest najskuteczniejszą metodą walki z glonami.

Przechlorowanie warto przeprowadzić przynajmniej raz, dwa razy w miesiącu. Wstrzymujemy dozowanie środka dezynfekcyjnego stosowanego na co dzień, regulujemy pH wody w zakresie 7,2-7,4 i podajemy chlor szokowy. Ilości środka, jakie należy użyć, są podane w instrukcji dozowania. Pamiętamy, że w czasie procesu przechlorowania wody nie korzystamy z basenu, ponieważ stężenie chloru jest zbyt wysokie. Chwilowe zmętnienie wody podczas tego procesu jest jak najbardziej naturalne. Po intensywnym filtrowaniu woda stanie się krystalicznie czysta i wolna od bakterii.

Pamiętajmy, że chlor szokowy musi być dobrej jakości z precyzyjnie podaną instrukcją dozowania. Preparaty przez nas oferowane zapewniają najwyższą jakość działania a Chlor Szok Granulat jest polecanym przez nas produktem do powyższych działań w basenach. W wannach jacuzzi świetnie sprawdzi się HTH Spa Chlor Szok.

Włączmy chlorowanie szokowe do rutynowych działań związanych z uzdatnianiem wody a zdecydowanie poprawimy komfort i bezpieczeństwo podczas korzystania z basenów kąpielowych i wanien spa.

 

Komentarze do wpisu (2)

27 listopada 2018

A czy konieczne jest po chlorowaniu szokowym intensywne płukanie złoża, czy niekonieczne.

16 lipca 2020

Zrobiłam chlorowanie szokowe wszystko zgodnie z info na etykiecie. Jednak na następny dzień poziom chloru w basenie wykracza ponad normę. Co teraz mam zrobić. Badań wodę w basenie testem z tabletkami I dodatkowe testem paskowym 2 testy różnią się wynikami I to bardzo.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl