HTH PH PLUS 1,2kg

Cena: 62,00 zł 62.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Szybkorozpuszczalny alkaliczny proszek stosowany do podwyższenia i stabilizacji pH wody. Poprawia komfort kąpieli.

Instrukcja użycia:
W basenie, wartość pH ustalona jest czysto teoretycznie zgodnie z formułą Langeliera i zależy od stopnia alkaliczności (TAC) i od twardości wody (TH). Zazwyczaj zawiera się ona w zalecanym zakresie od 7.0 do 7.4 W sytuacji optymalnej wartość realna pH jest zbliżona do wartości teoretycznej. Gdy jest ona wysoka, należy ją wyregulować za pomocą HTH podwyższającego pH w proszku lub w płynie.
Aby podwyższyć o 0.2 jednostki wartość pH wody basenu średnio alkalicznej (TAC zbliżony do 10°f), należy użyć około 150 gramów hth PH PLUS W PROSZKU na każde 10 m3 wody.
Zmniejszyć dozę w przypadku wody mało alkalicznej (TH<5°f).
UWAGA ! Wyżej opisane dozowanie zostało opracowane dla wody o standardowych właściwościach. Gdy wartości pH lub TAC są bardzo oddalone od przeciętnych, dozę trzeba podwoić lub nawet potroić.

W basenie domowym
Dodanie hth PH PLUS W PROSZKU dokonuje sie poprzez rozpuszczenie go w 10 litrach wody i wlanie tak otrzymanego roztworu bezpośrednio do basenu gdy nie ma w nim kąpiących się osób.

W basenie publicznym
W zbiorniku kondycjonującym pompy dozującej rozpuścić 10 kg hth PH PLUS W PROSZKU na 100 litrów wody.
Uwaga
hth PH PLUS W PROSZKU trudno rozpuszcza się w zimnej wodzie. Użyć ciepłą wodę o temperaturze od 30 do 40 °C. Maksymalna rozpuszczalność produktu następuje w temperaturze 35 °C i wynosi około 250 g/l.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl