Przygotowanie basenu do zimy
Przygotowanie basenu do zimy

Przygotowanie basenu do zimy

Aby prawidło przygotować basen do zimowania warto zastosować kilka poniższych porad.

Obecnie większość producentów basenów zaleca pozostawienie wody w niecce na okres zimy. Pozostawienie wody jest istotne ponieważ zabezpiecza ściany basenu przed naporem gruntu. Zapobiega także podniesieniu niecki w przypadku wysokiego poziomu wód gruntowych na wiosnę.

Woda powinna być pozostawiona około 20 cm poniżej poziomu wlotu skimmera oraz dysz, nie mniej niż 1/3 głębokości basenu. Jeżeli dysze napływowe są umieszczone niżej niż poziom opuszczonej wody należy je zabezpieczyć korkami..
Po upuszczeniu wody należy opróżnić instalację filtrującą i grzewczą z wody. Jeżeli pompa wraz z filtrem znajduje się w pomieszczeniu nieogrzewanym usuwamy wodę także z tych elementów.
Odsłonięte ściany basenu warto od razu wyczyścić z brudu i osadu ponieważ wiosną czynność ta będzie znacznie trudniejsza i czasochłonna.

 

Płyn do basenu na zimę.

 

 

 

Ważne jest także aby odpowiednio uzdatnić wodę pozostawioną w basenie. Należy wyregulować pH, a następnie przeprowadzić chlorowanie szokowe. Następnie należy użyć środek do zimowej konserwacji. Jest to produkt Winterkonserwant. Zapobiega on przywieraniu brudu, osadu wapnia oraz nadmiernemu rozwojowi glonów. Stosowanie preparatu znacznie ułatwia oczyszczanie basenu na wiosnę.

Aby zabezpieczyć ściany basenu przed naporem lodu należy wrzucić do wody puste plastikowe pojemniki, które pływając po powierzchni zaabsorbują nacisk lodu. Na końcu warto przykryć basen folią ogrodową lub innego rodzaju plandeką,
w celu ochrony przed liśćmi i innymi zabrudzeniami.

Powyższe porady są ogólnymi zasadami. Ze względu na dużą różnorodność basenów i zastosowanych technologii warto się wesprzeć instrukcjami i wytycznymi producenta konkretnego basenu.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl