Pielęgnacja wody w jacuzzi - jaka chemia do wanny spa
Pielęgnacja wody w jacuzzi - jaka chemia do wanny spa

Chemia do jacuzzi

Wanna Spa zwaną także jacuzzi to niezwykle przyjemne miejsce wypoczynku, które cieszy się dużą popularnością - zarówno w hotelach, jak i w klubach Fitness, centrach wypoczynkowych oraz – coraz częściej – wśród prywatnych użytkowników. Należy jednak pamiętać, iż aby korzystanie z wanien było przyjemne i bezpieczne, a woda czysta
i przejrzysta, niezbędna jest właściwa obsługa Spa.

Przedstawiamy Państwu informacje umożliwiające czerpanie pełnych korzyści z wanien spa. Przestrzeganie poniższych zaleceń oraz stosowanie całej gamy chemii do jacuzzi, dostępnej w naszym sklepie internetowym sprawi, że użytkowanie wanien zapewni satysfakcję i przyjemność. Kategoria sklepu CHEMIA DO WANNY SPA zawiera pełen asortyment środków.

Pamiętajmy, że wanny spa / jacuzzi / nie są urządzeniami bezobsługowymi. Tylko regularna kontrola stanu wody
i dozowanie środków chemicznych pozwala na bezpieczne korzystanie z  wanny spa.  JAKOŚĆ WODY

Odpowiednie pH wody w jacuzzi
Bardzo ważny element pielęgnacji, często zaniedbywany. Zbyt niskie pH może powodować podrażnienia skóry oraz korozję wyposażenia, natomiast zbyt wysokie może przyczyniać się do zmętnienia wody, powstawania zanieczyszczeń
i osadów kamienia.
Prawidłowo unormowane pH w znaczący sposób zwiększa skuteczność działania środków dezynfekcyjnych.

Aby utrzymać prawidłowy poziom pH między 7,2 a 7,6 należy stosować produkty hth Spa pH Minus oraz hth Spa pH Plus. Po skorygowaniu pH przystępujemy do dezynfekcji.

Skuteczna dezynfekcja jacuzzi
Podstawowa czynność, niezbędnej w procesie pielęgnacji wody mającej na celu zniszczenie bakterii, wirusów, grzybów i alg.
Podwyższona temperatura (nawet do 40°C) wody w Spa sprzyja rozwojowi mikroorganizmów.
W związku z tym, zalecane jest zastosowanie preparatu Hth Spa Szokowy. Szczególnie po napełnieniu wanny „świeżą wodą”, lub przy zielonkawej czy mętnej wodzie Pozwala on na szybką dezynfekcję systemu Spa. Następnie należy przystąpić do regularnego uzdatniania wody przy pomocy np. Hth Spa Chlor granulat. Utrzymujemy chlor na poziomie około 0,5-1,0mg/l wolnego chloru.
Pamiętaj, że właściwie używany chlor nie powoduje przypisywanych mu powszechnie podrażnień i silnego zapachu. Intensywny zapach „chloru” oraz np. pieczenie oczy to typowe objawy zanieczyszczeń wynikłych z niedoborów chloru lub jego jego niewłaściwego dozowania

Kilka ważnych uwag dla podsumowania:

utrzymuj pH w granicach 7,2 do 7,6
– utrzymuj chlor (po ustaleniu pH) na poziomie 1,0 mg/l
– dokonuj pomiarów i dozowania przynajmniej raz w tygodniu, warto to zrobić dwa razy w tygodniu
– przy każdym nalaniu i wylaniu wody zastosuj „kurację szokową”, czyli podnieś poziom chloru do około 3,0 mg/l. Korzystaj z urządzenia dopiero, gdy poziom spadnie do 1,0 mg
– w trakcie dozowania środków uruchom filtrację i hydromasaż, by środki jak najlepiej się rozprzestrzeniły
– pamiętaj, by przechowywać środki poza zasięgiem dzieci, nie mieszaj ich, przestrzegaj instrukcji   zamieszczonych na opakowaniu
– jeśli istnieje ryzyko, że pH było zbyt wysokie (powyżej 8) przez kilka dni z rzędu, skoryguj je natychmiast i przeprowadź „kurację szokową”
– jeśli poziom chloru spadł poniżej 0,3 mg, przeprowadź „kurację szokową”
– jeśli nie używałeś urządzenia przez dłużej niż dwa tygodnie i nie kontrolowałeś jakości wody, nie kąp się od razu; przed kąpielą sprawdź i ustabilizuj poziom pH oraz zadozuj chlor, poczekaj kilka godzin, by jego poziom spadł       przynajmniej do 2,0 mg/l
– wymieniaj wodę nie rzadziej niż co 3 miesiące, nawet, gdy wydaje się ona zupełnie czysta
– regularnie (nie rzadziej niż co 2 tygodnie) czyść filtr przy użyciu specjalistycznych środków takich jak HTH Spa Czyszczący Filtr (optymalnie jest posiadać drugi filtr na zmianę, a filtr moczyć w roztworze nie krócej niż 6 godzin, po czym spłukać go np. myjką ciśnieniową)

PIELĘGNACJA DODATKOWA

– staraj się napełniać urządzenia możliwie czystą wodą, najlepiej z sieci wodociągowej
– jeśli w Twojej wodzie mogą występować osady (np. wapienne, żelazo itp.) użyj środka HTH Spa Przeciwosadowy, który zapobiegnie wytrącaniu się takich zanieczyszczeń
– jeśli pojawi się piana użyj środka HTH Spa Antymus
– osady na ściankach urządzenia czyść środkiem HTH Spa Czyszczący Linię Wody
– jeśli woda jest mętna a pH i chlor są w normie użyj HTH Spa Krystalizator. Środek działa także glonobójczo.
– zawsze przed kąpielą w spa weź prysznic i umyj całe ciało, by nie zostały na nim substancje oleiste mogące zapychać mikropory wkładów filtrujących

Początkującym użytkownikom jacuzzi proponujemy gotowe zestawy, które zawierają  niezbędne środki do pielęgnacji wody.

Produkty, które warto mieć pod ręką to aromaty do spa. Aromaterapia jest jednym z elementów dobroczynnego wpływu wanny spa na nasz organizm. Wprowadza w stan głębokiego odprężenia, skutecznie niweluje stres, sprzyja ogólnej poprawie nastroju. Mamy szeroki wybór zapachów do spa. Liczymy, że każdy znajdzie swój ulubiony.

chemia do jacuzzi

 

Kolejna linia produktów do jacuzzi, którą posiadamy w ofercie to środki firmy Bayrol seria SpaTime. Opierają się na metodzie dezynfekcji wody za pomocą aktywnego tlenu. Są dedykowane dla prywatnego, domowego SPA. Szczególnie polecamy osobom nie tolerującym chloru lub mającym małe dzieci. Produkty w postaci szybkorozpuszczalnych granulatów lub płynów gwarantują szybkie i skuteczne dozowanie.

Podstawowy zestaw zawiera aktywny tlen w postaci szybkorozpuszczalnego granulatu, płyn aktywujący proces utleniania, ph minus regulujący pH w wodzie, oraz tester paskowy analizujący parametry wody w jacuzzi w zakresie poziomu tlenu i pH.

Zestaw ten zawiera niezbędne środki zapewniające prawidłową pielęgnację wody.
Active Oxygen Granules wraz z Active Oxygen Activator dezynfekuje wodę uwalniając ją od bakterii, wirusów, grzybów i glonów.
PH Minus dba o to, żeby pH w naszej wannie SPA było prawidłowe co przekłada się na lepszą dezynfekcję tlenu i bardziej “przyjazną” wodę dla naszej skóry.
Tester SPA pozwoli  sprawdzić wiele parametrów wody w tym najważniejsze dla nas , czyli poziom aktywnego tlenu i pH wody.

Kolejne produkty do naszego jacuzzi to środki dodatkowo, bardziej kompleksowo wspierające nas w perfekcyjnej obsłudze wanny.

Clarifier doskonale wspomaga filtr w walce z mętną wodą. Środek wychwytuje bardzo małe zanieczyszczenia zbijając je w większe cząstki, które z kolei wychwytuje filtr. Woda w wannie spa staje się dzięki temu przeźroczysta.

Następny produkt to Hardness Stabiliser. Środek wielofunkcyjny. Z jednej strony walczy z kamieniem w jacuzzi zapobiegając wytrącaniu się związków wapnia w wodzie. Z drugiej strony wiąże jony metali w wodzie i zapobiega zabarwieniom wody. Wielotorowe działanie, duża skuteczność.

Pipework Cleaner użyjmy przed zrzuceniem wody z wanny. Solidnie zdezynfekuje i oczyści cały obieg wody (orurowanie oraz dysze).

Jeśli jesteśmy przy myciu i czyszczeniu pamiętajmy też o Surface Cleaner.

Produkt używany jest do mycia niecki naszej wanny spa. Można go używać także w trakcie eksploatacji jacuzzi usuwając zanieczyszczenia pojawiające się na wysokości linii wody.

Po pewnym czasie zabrudzeniu ulega  filtr w wannie SPA. Umycie pod bieżącą wodą jest mało wydajne. Zastosujmy Filter Cleaner. Saszetkę z produktem rozpuszczamy w naczyniu z wodą, w którym potem umieścimy filtr  na kilka godzin. Potem pozostaje opłukać go pod bieżąco wodą.

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl