Kontakt

  MASZ PYTANIA ?

Potrzebujesz więcej informacji
na temat
produktu ?

Skontaktuj się z nami !

    608 165 724

codziennie 8.00-20.00

 

 info@chemiaspa.pl

 

 

Glony w basenie 9
Glony w basenie

Glony w baseniezielona woda w basenie, jak zwalczać, porady

Częstym problemem związanym z pielęgnacją wody w basenie jest występowanie glonów.  Wysoka temperatura, nasłonecznienie sprzyjają ich rozwojowi. Zdarza się także, że wysyp glonów następuje po burzy. Woda przybiera zielony odcień, pojawia się nalot na dnie, ścianach i atrakcjach basenowych. Należy pamiętać, że poza względami estetycznymi glony powodują znacznie większe zużycie środka dezynfekującego w postaci chloru, czy tlenu.

Pierwsze kroki to mechaniczne usunięcie glonów ze ścian i dna za pomocą szczotki czy odkurzacza. Potem przechodzimy do stosowania dedykowanej chemii basenowej.

Podstawowymi środkami do walki z tym uciążliwym zjawiskiem są  preparaty chlorowe szokowe i środki antyglonowe. Jeśli dawka stosowana przy stałym chlorowaniu okazuje się niewystarczająca,  ponieważ glony przyzwyczajają się do chloru i nabywają odporności należy przeprowadzić chlorowanie szokowe. Polega to na podniesieniu poziomu chloru ponad normę (2,3-krotnie) i utrzymaniu takiego poziomu przez jakiś czas, około 2dni.  Oczywiście w tym czasie kąpiel jest niemożliwa. Najlepiej do tej czynności nadaje się chlor szokowy  dedykowany to tego typu zadań jak np.  Chlor Szok Granulat. Pamiętajmy też o znacznym wydłużeniu czasu filtracji i przeprowadzeniu dodatkowego płukania filtra. Właściciele basenów z filtrami kartuszowymi mogą przemyśleć wymianę filtra na filtr piaskowy. Jest to znacznie lepsza metoda filtracji, mająca także niebagatelny wpływ na usuwanie glonów z basenu.

Kolejny ważnym elementem walki z glonami jest też preparat anyglonowy. Może to być Algen. Środek ten działa długofalowo, prewencyjnie. Stosujemy według informacji zamieszczonych w instrukcji.

Po ustąpieniu glonów wracamy do stosowania preparatów używanych do stałej pielęgnacji wody i cyklicznie raz
w tygodniu używamy środka glonobójczego.  Powyższe porady i ich realizacja wpłynął na to, że zielona woda w basenie stanie się przeszłością.

Komentarze do wpisu (9)

16 sierpnia 2018

Trzeba działać dwutorowo. Chlorujemy szokowo i usuwamy glony w basenie za pomocą siatki, szczotki lub odkurzacza.

1 lipca 2019

basen 40 m3 zewnętrzny użytkowany od 10 lat. - foliowy zagłębiony Od miesiąca nie mogę dać sobie rady z glonami. Woda mętna i zielona. PH na poziomie 7.4 - filtr piaskowy chodzi na okrągło i czyszczony 1x dziennie ( zmieniony piasek 1 tydź temu ) Używam chloru szokowego oraz Antyglonu Desalgin Jet Bayrol. Nie ma efektu. Temp wody na poziomie 28 stC. Jakiś pomysł?

1 lipca 2019

Działanie prawidłowe, tylko może dawki chemii może zbyt małe. Chodzi głównie o chlor szokowy. Proszę zwiększyć dawkę i obserwować efekt.

11 sierpnia 2019

Może to nie glony tylko żelazo w wodzie ?skąd jest woda do basenu ?

14 lipca 2020

Czy przy stosowaniu płynu na glony np. alba pompa jest niezbędna?

15 lipca 2020

Filtracja to ważny element walki z glonami. Także chemię zawsze powinien wspierać pracujący filtr.

30 lipca 2020

Mam basen stażowy o pojemności ponad 5m3 pod trzech dniach użytkowania woda zrobiła się metna, ściany basenu są śliskie. Co mam zrobić w pierwszej kolejności? Pompa filtrująca wlaczana jest codziennie na kilka godzin, chlor w postaci tabletek również dawalam. Pompa filtrująca

5 sierpnia 2020

Witam wszystkich, bylem na wczasach basen byl przykryty i po przyjezdzie woda byla zielona a scianki sliskie. Basen posiada 16m3 wody.Dodalem chlorszok cale pudeleczko nie wiem chyba 800g ma o ile dobrze pamietam, i po tym wlalem antyglon, po 12h pompa mi sie spalila i wlasnie czekam na nowa co dzisiaj miala dotrzec. Bylem dzis i woda jest przezrozczyscie piekna ale na samym dnie jest pokrycie glonow. CO ROBIC !? Czy odkurzczem powyciagac? bedzie przelatywac przez worek odkurzacza+filtr wtedy, czy wzburzyc dno i dac pompie samem pracowac ? pomocy !

9 sierpnia 2020

Witam. Miałam basen przykryty. Nad dnie basenu zrobiły się glony. Chlor działa cały czas. Ściany nie są śliskie. Co mam zrobić żeby te glony zniszczyć?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl