Naturalne olejki eteryczne są substancjami zapachowymi, które znajdują się w tkance wydzielniczej roślin. Mają skomplikowaną budowę, są mieszanką różnych związków chemicznych. Wspierają rośliny w leczeniu chorób, chronią przed bakteriami i grzybami. Mogą znajdować się w liściach, korze jak i korzeniach. Pozyskuje się je ze świeżych lub suszonych roślin w procesie destylacji parą wodną lub przez ekstrakcję. Inna metoda to wyciskanie lub odwirowanie. Ta metoda pozyskiwania jest najczęściej stosowana w przypadku olejków z owoców cytrusowych.
Naturalne olejki eteryczne mają bardzo szerokie zastosowanie. Można je spotkać w perfumach, są stosowane w ziołolecznictwie, oraz aromaterapii.

Aromaterapia olejkami eterycznymi jako jedna z metod medycyny naturalnej polega na wprowadzaniu do naszego organizmu olejków poprzez drogi oddechowe w formie inhalacji lub poprzez skórę w postaci masaży, kąpieli, czy kompresów.

W naszej ofercie dostępne są naturalne olejki eteryczne w szklanych butelkach z ciemnego szkła ( to ważne, gdyż olejki są światłoczułe) .

Mamy olejki ziołoweolejki kwiatowe, olejki leśne, olejki korzenne i olejki cytrusowe. Pojemność opakowania to 50 lub 100ml.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl