Aromaterapia w łaźni parowej
Aromaterapia w łaźni parowej

 

W saunie fińskiej jest jednak za gorąco? Źle znosisz suche powietrze? Może warto pomyśleć o łaźni parowej. Osoby, które mają przeciwwskazania  do korzystania z sauny z powodzeniem mogą ją zastąpić łaźnią parową. Kabiny łaźni parowych można spotkać w hotelach, pensjonatach, ośrodkach spa. Coraz częściej montują ją w domu prywatni użytkownicy.

Różnica między sauną a łaźnią polega właśnie na różnicy temperatur i wilgotności powietrza. Temperatura w łaźni to 43-46 stopni C a wilgotność jest bardzo wysoka i waha się między 95-100%. Z tego też powodu łaźnia musi być zbudowana z materiałów odpornych na wilgoć typu płytki ceramiczne. Parę wodną, która jednocześnie ogrzewa łaźnię parowa dostarcza generator pary montowany wewnątrz lub na zewnątrz pomieszczenia.

Dobroczynny wpływ łaźni parowej znane jest od dawna. Korzystanie z łaźni poprawia metabolizm, w znaczący sposób wpływa na naszą odporność. Unoszące się kłęby pary oczyszczają naszą skórę, regenerują i nawilżają. Poprzez inhalacje wspomaga leczenie chorób związanych z drogami oddechowymi. Niewątpliwie łagodzi stres, oraz zmniejsza bóle różnego pochodzenia i obrzęki.

Aromaterapia

Ważnym elementem korzystania z łaźni parowej jest aromaterapia, czyli terapia różnymi olejkami eterycznymi w formie inhalacji. Poza drogami oddechowymi olejki wchłanianie są także przez skórę. Działanie uzależnione jest oczywiście od konkretnych olejków jakie zastosujemy. Zapachy do łaźni mogą działać bakteriobójczo, odprężająco, przeciwzapalnie i rozkurczająco. Nawilżają błony śluzowe i oczyszczają drogi oddechowe.

W naszej ofercie dostępny jest szeroki wybór koncentratów do łaźni parowej jak i gotowej do użytku emulsji. Wszystkie zapachy dostępne są w kategorii zapachy do łaźni parowej.

Poniżej opis najpopularniejszych zapachów do łaźni i ich działanie.

Eukaliptus- układ oddechowy, pomaga zwalczać przeziębienie, grypę, infekcję gardła, zmęczenie, reumatyzm;

Cytryna- apatia, zmęczenie, infekcje, trądzik, menopauza;

Lawendowy- depresje, lęki, bezsenność, infekcje;

Anyż- zaburzenia w trawieniu, przeziębienia, kaszel, zaburzenia krążenia, bronchit;

Cynamon- reumatyzm, zapalenie gardła, stany zapalne skóry, grypy, przeziębienia;

Melisa – silne napięcia nerwowe, lęki, bezsenność, nadciśnienie, reumatyzm, histerię;

Pomarańcza – spazmy, napięcia mięśni, skurcze, bezsenność, lęki, depresje;

Rozmaryn – zmęczenie umysłowe i fizyczne, oziębłość seksualną, migreny, zaburzenia pamięci, zmienne ciśnienie krwi, bóle głowy, grypę, astmę, łupież;

Róża – depresje, bezsenność, stres, nadciśnienie, nudności, wymioty, poparzenia;

Rumianek – zdenerwowanie, migreny, trądzik, stany zapalne skóry, łuszczycę, łupież;

Jaśmin – bóle głowy, migreny , niskie libido, przeziębienie i grypa z katarem i kaszlem, stany depresyjne, obniżenie nastroju,

Sosna – infekcję dróg oddechowych, kaszel, astmę, grypę, zapalenie zatok, bronchit;

Szałwia – lęki, napięcia nerwowe, starzenie się skóry, depresje, łysienie;

Mięta – bóle głowy, migreny, nieregularny cykl menstruacji, przeziębienia;

 

Jak korzystać z łaźni parowej

Na zakończenie kilka informacji o zasadach korzystania z łaźni parowej.

-Do łaźni nie wybieramy się po obfitym posiłku, odczekajmy godzinę. Dotyczy także odczekania po dużym wysiłku.

-Przed rozpoczęciem myjemy się pod prysznicem.

-W łaźni jesteśmy bez ubrania, możemy zabrać ręcznik, którym się ewentualnie okryjemy. Pamiętamy o zdjęciu biżuterii, zegarka, itp. Oczywiście wchodzimy bez obuwia.

-Czas kąpieli w łaźni, wynosi około 20 minut. W trakcie możemy ochłodzić ciało pod natryskiem lub odpocząć na leżaku. Pamiętajmy, że schładzanie ciała powinno się przeprowadzać od nóg ku górze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl