Kontakt

  MASZ PYTANIA ?

Potrzebujesz więcej informacji
na temat
produktu ?

Skontaktuj się z nami !

    608 165 724

 

 info@chemiaspa.pl

 

Glony w basenie 1

Glony w baseniezielona woda w basenie, jak zwalczać, porady

Częstym problemem związanym z pielęgnacją wody w basenie jest występowanie glonów.  Wysoka temperatura, nasłonecznienie sprzyjają ich rozwojowi. Zdarza się także, że wysyp glonów następuje po burzy. Woda przybiera zielony odcień, pojawia się nalot na dnie, ścianach i atrakcjach basenowych. Należy pamiętać, że poza względami estetycznymi glony powodują znacznie większe zużycie środka dezynfekującego w postaci chloru.

Pierwsze kroki to mechaniczne usunięcie glonów ze ścian i dna za pomocą szczotki czy odkurzacza. Potem przechodzimy do stosowania chemii basenowej.

Podstawowymi środkami do walki z tym uciążliwym zjawiskiem są chlor i środek antyglonowy. Jeśli dawka stosowana przy stałym chlorowaniu okazuje się niewystarczająca,  ponieważ glony przyzwyczajają się do chloru i nabywają odporności należy przeprowadzić chlorowanie szokowe. Polega to na podniesieniu poziomu chloru ponad normę (2,3-krotnie) i utrzymaniu takiego poziomu przez jakiś czas, około 2dni.  Oczywiście w tym czasie kąpiel jest niemożliwa. Najlepiej do tej czynności nadaje się chlor szokowy niestabilizowany dedykowany to tego typu zadań jak np. HTH Szokowy 2kg. Pamiętajmy też o znacznym wydłużeniu czasu filtracji i przeprowadzeniu dodatkowego płukania filtra.

Kolejny ważnym elementem walki z glonami jest też preparat anyglonowy. Może to być HTH Glonobójczy Koncentrat. Środek ten działa długofalowo, prewencyjnie. Stosujemy według informacji zamieszczonych w instrukcji.

Po ustąpieniu glonów wracamy do stosowania preparatów używanych do stałej pielęgnacji wody i cyklicznie raz
w tygodniu używamy środka glonobójczego.  Powyższe porady i ich realizacja wpłynął na to, że zielona woda w basenie stanie się przeszłością.

Komentarze do wpisu (1)

23 marca 2017

Dobre porady. Zastosowałam je i problem z glonami zniknął.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl